Celem Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka" był przegląd dorobku w dziedzinie innowacji i przedsiębiorczości oraz dyskusja nad aktualnymi problemami innowacji i przedsiębiorczości.
Na przestrzeni ostatnich lat rośnie w środowiskach biznesowych świadomość kluczowej roli, jaką odgrywa innowacyjność w tworzeniu przedsiębiorstw i ich sukcesie. Ponadto coraz szersze uznanie zyskuje potrzeba bardziej zrównoważonej innowacyjności, łączącej aspekty ekonomiczne, ekologiczne i społeczne. Wyzwania te w połączeniu z ograniczonymi zasobami wewnętrznymi oraz wysokim ryzykiem i złożonością nasilonego sieciowania (społecznego) w ramach innowacyjności i przedsiębiorczości powinny nakłonić decydentów i innych interesariuszy do stymulowania i zapewniania niezbędnych środków na rzecz innowacyjności i przedsiębiorczości.
Tradycją stało się, że Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka” towarzyszy uroczysta Gala Biznesu podczas, której Uczelnia ma zaszczyt nagrodzić najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa, instytucje i inicjatywy społeczne nagrodami „Innowator”. Gala Biznesu odbyła się w gościnnych progach w Hotelu Pogoria Residence.
Organizatorami wydarzenia były Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy, Szkoła Główna Handlowa, Zakład Zarządzania Innowacjami w Instytucie Przedsiębiorstwa.
Patronat honorowy nad konferencja objęli:
Minister Gospodarki
Marszałek Województwa Śląskiego
PKPP Lewiatan
Partnerzy:
Enea
Tauron Ciepło
Citi Bank Handlowy
EC Będzin
Elektrociepłpownia Będzin
ECEBUD
ACE Instal
Patronat medialny:
Wydawnictwo Orgmasz -
wydawca Redakcja miesięcznika „Ekonomika i Organizacja Przedsiębiorstwa”
Strona internetowa konferencji
Program