03.06.2023

Mundurowy Piknik Rodzinny z udziałem Akademii WSB

W sobotę, 3 czerwca, na terenie Centrum Sportu i Rekreacji przy Parku Zielona w Dąbowie Górniczej odbył się V Mundurowy Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Akademia WSB była partnerem tego wydarzenia.

Wśród wydarzeń przygotowanych dla dzieci i opiekunów był między innymi pokaz pierwszej pomocy, który został przeprowadzony przez Studenckie Koło Naukowe Ratownictwa Medycznego „360J” Akademii WSB wraz z opiekunem, Panem Kamilem Skubisem. W wydarzeniu uczestniczyli również studentki i studencki kierunku ratownictwo medyczne pod opieką wykładowców naszej Uczelni: Pana Tomasza Deca (również czynny ratownik medyczny) oraz Pana lek. Jakuba Heluszka.

Piknik pod hasłem „Dąbrowskie Służby Mundurowe Dzieciom” został zorganizowany w ramach ogólnopolskiego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Celem akcji jest promowanie bezpiecznego zachowania i zwiększenie świadomości społecznej na temat pracy służb ratowniczych. Piknik to okazja do zabawy, edukacji i integracji z przedstawicielami policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i innych służb.

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA W AKADEMII WSB (kierunki medyczne):

RATOWNICTWO MEDYCZNE

PIELĘGNIARSTWO