Pierwsze certyfikaty IPMAStudent w Akademii WSB

13 maja odbył się pierwszy egzamin certyfikujący IPMA-Student w Akademii WSB.  Studenci zmierzyli się ze 104 pytaniami z zakresu zarządzania projektami, a z odpowiedziami zmieścić się musieli w czasie 100 minut. Certyfikat uzyskało 11 Studentek i Studentów, Członków Międzywydziałowego Koła Naukowego ProjectGO, którzy zostali już wykazani w ogólnodostępnym spisie osób certyfikowanych ipma-student.pl: Wykaz osób certyfikowanych.

Serdecznie wszystkim gratulujemy! To Wasz wielki sukces. Kolejny egzamin odbędzie się 25 maja 2023r.

Certyfikat IPMA-Student stanowi podsumowanie akademickiej edukacji w zakresie zarządzania projektami oraz jest obiektywnym i rozpoznawalnym przez pracodawców świadectwem posiadanych kwalifikacji, które są uniwersalne i niezależne od branży. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy jak pokazuje praktyka, aktualnie tylko niewielki procent absolwentów podejmuje swoją pierwszą pracę zgodnie z ukończonym kierunkiem studiów i specjalnością.

Akademia WSB posiadając akredytację IPMA-Student potwierdza zgodności programów nauczania z zakresu zarządzania projektami, oferowanych w ramach studiów z wymaganiami kompetencyjnymi, zgodnymi ze światowym standardem IPMA 4-L-C.. Szkolnictwo wyższe - IPMA Polska

Celem programu IPMA-Student jest przygotowanie studentów i absolwentów Akredytowanych Uczelni do wymagań globalnego rynku pracy oraz potwierdzenie profesjonalnym certyfikatem IPMA-Student ich kompetencji w dziedzinie zarządzania projektami, zdobytych podczas edukacji akademickiej.

Wymagania Kompetencyjne IPMA-Student zostały opracowane przez Kierownictwo Strategiczne CERT IPMA Polska, po zasięgnięciu opinii Komitetu Programowego ds. Certyfikacji IPMA Polska (reprezentacja biznesowa interesariuszy z różnych branż i środowisk zarządzania projektami) i uczelni biorących udział w pilotażu programu IPMA-Student.

Więcej informacji nt. certyfikacji znajdą Państwo u Uczelnianego Koordynatora ds. IPMAStudent, dr inż. Anny Śmiglewicz oraz na stronie Międzynarodowa akredytacja IPMA Student - Akademia WSB