11.08.2022

Pracownicy Akademii WSB ufundowali sprzęt dla ukraińskiej uczelni

Współpraca Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej z Państwowym Lwowskim Uniwersytetem Bezpieczeństwa Życia od kilku lat obejmuje organizację wspólnych konferencji, wykładów otwartych, staży a także publikację prac naukowych.

Tym razem współpraca ta przybrała inną formę. Pracownicy Katedry Nauk o Bezpieczeństwie Akademii WSB ufundowali sprzęt informatyczny mający wesprzeć realizację procesu dydaktycznego ukraińskiej uczelni. 8 sierpnia 2022 roku, w imieniu nauczycieli akademickich katedry, dr inż. Bogusław Kogut przekazał wspomniany sprzęt przedstawicielce lwowskiego uniwersytetu.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Akademia WSB od momentu wybuchu wojny w Ukrainie udziela wsparcia oraz wszelkiej możliwej pomocy studentkom i studentom Akademii WSB pochodzącym z Ukrainy, ich rodzinom i bliskim. Uczelnia wspiera także bezpośrednie działania pomocowe w Ukrainie.

28 czerwca br. odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji 10-lecia Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB, połączona z koncertem charytatywnym „Śląskie Ukrainie”, który organizowany był we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Podczas koncertu zbierane były środki na pomoc dla Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia we Lwowie.

Akademia WSB przygotowała i zorganizowała bezpłatne stacjonarne kursy języka polskiego dla obywateli Ukrainy, w których udział wzięło ponad 120 osób. Dodatkowo Uczelnia przygotowała również bezpłatny e-learningowy kurs języka polskiego dla obywateli Ukrainy - dostępny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, przez cały roku na bezpłatnej platformie e-learningowej. Więcej informacji o kursie TUTAJ

Uczelnia zaangażowała się także w bezpośrednie wsparcie dla studentek i studentów z Ukrainy oraz we współpracę z samorządem wojewódzkim oraz urzędami miast i NGOsami w zakresie obsługi uchodźców. W Akademii WSB prowadzone były zbiórki finansowe i rzeczowe, a studenci i studentki Akademii WSB zaangażowali się w pomoc logistyczną w Przemyślu oraz na przejściu granicznym Dołhobyczów-Uhrynów. Więcej informacji o pomocy TUTAJ