Tak się kształci EKOBOHATERÓW

Akademia WSB dba o środowisko i uczy o nim wszystkich, bez względu na wiek! W Akademii WSB odbyła się Konferencja „Ziemia 3.0”. Gościliśmy uczniów wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej, Szkoły Podstawowej nr 8 im. Adama Mickiewicza oraz Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi. W imieniu Władz Uczelni dzieci przywitała dr Magdalena Kot-Radojewska - zastępca dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji.

Wykład otwierający „I Ty możesz zostać bohaterem zero waste” wygłosiła Pani Grażyna Morcinek-Kalita z Ziemiaimy Centrum Edukacji Ekologicznej.
Uczniowie wzięli udział w praktycznych warsztatach ekologicznych, gdzie samodzielnie stworzyli zielnik. Z pomocą Słuchaczek Uniwersytetów Trzeciego Wieku Akademii WSB uszyli ekoworeczki na warzywa i owoce, a Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów Akademii WSB uczyło prawidłowej segregacji odpadów. Zagrali też w ekologiczną grę ze Szkołą Języków Obcych Akademii WSB. Z Biblioteką Akademicką im. prof. Jerzego Altkorna Akademii WSB mieli 1001 pomysłów na ekologiczne zakładki do książki, a ze studentkami pedagogiki stworzyli ekotorbę z koszulek oraz przygotowali "cuda" z papierowej wikliny z Filią nr 5 MBP w Dąbrowie Górniczej. Wspólnie ułożyliśmy również WIELKIE EKOLOGICZNE PUZZLE. Zwieńczeniem wydarzenia było wręczenie nagród w konkursie plastycznym „EKOplakat”.

Bogatsi o wiedzę ekologiczną możemy zmieniać świat na lepsze!

Zapraszamy do udziału w zajęciach Uniwersytetów dziecięcych Akademii WSB