11.09.2023

W poniedziałek 11 września br., w Akademii WSB odbyła się konferencja naukowa "Uczeń w szkole jutra – konferencja o prawach osób uczących się oraz ich ochronie", zorganizowana przez Organizację Front Uczniowski.

Głównym celem konferencji było omówienie praw uczniów oraz konieczności powołania Rzecznika Praw Ucznia. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele parlamentu, organizacji pozarządowych, samorządowcy oraz członkowie różnych stowarzyszeń.

Tematy przedstawione na konferencji:

Czyja jest edukacja? Czyja jest szkoła? - prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz - Akademia WSB - WSB University

Prawo. Edukacja. Relacje. - Anna Dęboń - Stowarzyszenie Dopamina Lab

Kryzys edukacji, edukacja w kryzysie. - Kamil Szewczyk

Czy zatrudnisz elektryka z dwóją z polskiego? - czyli o tym, że wolność w edukacji się sprawdza. - Klara Ostrowska Szkoła w Chmurze