Fundusz Wspierania Nauki w nowej odsłonie

6 mln zł dla uczelni, studentów i doktorantów

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia rozszerza zakres działania Funduszu Wspierania Nauki, który jest skierowany do uczelni działających na jej terenie. Poza zajęciami prowadzonymi przez najlepszych naukowców na świecie, wsparciem zostaną objęci m.in. doktoranci oraz koła naukowe studentów.

Fundusz stwarza ogromne możliwości rozwoju, z których chętnie korzystają naukowcy i badacze Akademii WSB.

- Cieszę się, że pierwszy taki Fundusz w Polsce powstał i działa właśnie w naszym regionie. To pokazuje, że współpraca samorządu i środowiska akademickiego na rzecz rozwoju nauki ma wielką przyszłość. Korzyści z tej współpracy już odczuwają studenci i wykładowcy biorący udział w międzynarodowych projektach. Takie działania pozwolą wzbogacić ofertę uczelni wyższych w regionie i wykształcić najlepszych ekspertów, którzy będą później działali na rzecz rozwoju biznesu w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – mówi dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, Rektor Akademii WSB.

Więcej o dotychczasowej współpracy Akademii WSB i Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Metropolitalnego Funduszu Wspierania Nauki można przeczytać TUTAJ

PUBLIKACJE W MEDIACH: