Akademia WSB na podium Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023

3. miejsce w Polsce dla Akademii WSB w Rankingu Uczelni Niepublicznych – Perspektywy 2023. Akademia WSB ponownie w trójce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce!

W kryterium Umiędzynarodowienie, Akademia WSB zajęła 1. miejsce wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce. W tym kryterium oceniane są m.in. projekty partnerstw strategicznych, w które zaangażowana jest uczelnia, nauczyciele akademiccy z zagranicy, wymiana studencka, wymiana kadry akademickiej, wielokulturowość środowiska studenckiego, studiujący w językach obcych oraz studenci cudzoziemcy.

Akademia WSB liderem w Polsce w Rankingu kierunków studiów:

Kierunki o bezpieczeństwie – nr 2 wśród uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce,

Logistykanr 2 wśród uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce,

Zarządzanienr 5 wśród uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce oraz nr 1 wśród uczelni niepublicznych woj. śląskim.

Pedagogika - nr 1 wśród uczelni niepublicznych w Polsce;

Transport - nr 1 wśród uczelni niepublicznych w Polsce;

Fizjoterapia - nr 1 wśród uczelni niepublicznych w Polsce;

Ratownictwo medyczne - nr 1 wśród uczelni niepublicznych w woj. śląskim.

Ranking Uczelni Akademickich, którego liderem jest Uniwersytet Warszawski, uwzględnia wskaźniki zgrupowane w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Innowacyjność, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Warunki kształcenia i Umiędzynarodowienie studiów. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie.

W Rankingu Uczelni Akademickich 2023 – wśród wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w Polsce posiadających uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora - Akademia WSB uplasowała się na 29. miejscu (awans z pozycji 32.)

Uroczysta gala ogłoszenia wyników 24 Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 odbyła się w sali odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie.

Szczegółowe informacje dotyczące rankingu można znaleźć na stronie: https://2023.ranking.perspektywy.pl/