11.08.2023

10. Noc Spadających Gwiazd - To była wyjątkowa noc!

Za nami 10. edycja Nocy Spadających Gwiazd, której organizatorem była Akademia WSB. W wydarzeniu wzięło udział blisko 400 os. na które czekała moc atrakcji.

Nad jeziorem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej 9.09.2023 r. po raz kolejny spotkali się zarówno starsi, jak i młodsi. Bez względu na wiek i zainteresowania w tym dniu każdy mógł znaleźć coś dla siebie.Mnóstwo uśmiechów, tańców, niezapomnianych chwil oraz momentów pełnych wiedzy. Taka właśnie była X Jubileuszowa Noc Spaadających Gwiazd.

Okazji do naukowych zabaw zarówno dla dzieciaków, rodziców czy seniorów było BEZ LIKU.
RAZEM przeprowadzaliśmy doświadczenia w NAUKOBUSIE. Uczyliśmy się tańców, gdzie królowała Belgijka Mierzyliśmy jak daleko jesteśmy w stanie rzucić balonami z wodą.
W 7-boju sprawdzaliśmy swą wiedzę o gwiazdach, szyfrowaliśmy ale były też zadania obserwacji przez lornetkę czy konstruowania wież z klocków Uczestniczyliśmy w pokazach akcji ratunkowej na wodzie, a także warsztatach udzielania pierwszej pomocy Dzieciaki wraz z słuchaczami UTW Akademii WSB szyły EKOworki na maszynach, a także budowały karmniki i budki lęgowe dla ptaków. Odbyły się treningi gry w boule i kręgle fińskie.

Totalny odlot odbył się podczas PIANA PARTY. A na wieczór obecni mogli posłuchać Marcina Liebera o Wielkich podróżach i znaczeniu gwiazd w odkryciach nowych lądów.
Oczywiście wielki finał dnia nie mogło zabraknąć wspólnego oglądania nieba wraz z pasjonatem astronomii - Dariusz Nelle !

Dziękujemy, że byliście z nami podczas tej jubileuszowej edycji!

_________
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Międzypokoleniowa Akademia Dialogu, który jest realizowany przez Akademia WSB - WSB University, a dofinansowany z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.