15.10.2022

15. Jubileuszowy Rok Akademicki 2022/2023 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym został zainaugurowany!

Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uroczyście przywitali Rok Akademicki 2022/2023.

W uroczystości, która odbyła się 15 października 2022 r., udział wzięli przedstawiciele Organizatorów Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego:

• dr Sabina Ratajczak - Prorektor ds. Rozwoju
  • dr Agnieszka Pasternak - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej
  • dr Beata Langer - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej
  • Katarzyna Myrta - Przedstawicielka Miasta Dąbrowa Górnicza

Podczas uroczystości, inaugurującej XV edycję Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, studenci I roku otrzymali indeksy oraz złożyli ślubowanie.

Wykład inauguracyjny „Alicja w krainie przyszłości – czyli jak działa sztuczna inteligencja?” wygłosił prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz. Najmłodsi studenci dowiedzieli się czym jest sztuczna inteligencja, gdzie się kończą jej możliwości, czy trzeba się jej obawiać czy jednak warto się z nią zaprzyjaźnić. Pan Profesor podsumował wykład stwierdzeniem „Oby sztuczna inteligencja była w naszych rękach – a nie my w jej!”

Tegoroczna oferta Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego skierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat. Podczas zajęć mali studenci dowiedzą się m.in.: Dlaczego mumie nie wstają? Jak obliczyc nieobliczalne? A także czy Księżycowy Kamień pochodzi z księzyca?

Dąbrowski Uniwersytet Dzieciecy realizowany jest pod Patronatem Marcina Bazylaka - Prezydenta Dąbrowy Górniczej.

List Laudacyjny przekazany przez Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza - Marcina Bazylaka