17. Festiwal Nauki Akademii WSB online

7 dni, ponad 90 spotkań naukowych i 60 ekspertów. 17. Festiwal Nauki Akademii WSB, który startuje 22 marca, zapowiada się bardzo interesująco.

– Nasz Festiwal ma na celu upowszechnianie nauki, umożliwienie każdemu obcowania z nauką, poznawania jej metod i dorobku, zachęcanie do pogłębiania wiedzy. Pokazujemy naukę w sposób przystępny, stąd wśród prelegentów wydarzenia są osoby, które potrafią wyjaśnić złożone kwestie w sposób zrozumiały i przejrzysty, tak, by nauka była przystępna i przydatna dla każdego, również w codziennym życiu – mówi dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Akademii WSB.

– Wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza przedsięwzięć popularyzujących wiedzę, tym razem przybiera formułę inną niż zwykle – tegoroczna edycja odbędzie się w formie zdalnej. W ostatnim roku ograniczone zostały osobiste kontakty, co jeszcze bardziej związało nas ze sferą wirtualną i mocniej zakotwiczyło ludzi w świecie online. W festiwalowym programie nie mogło zatem zabraknąć tematów związanych m.in. z cyberbezpieczeństwem – dodaje Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, miasta-współorganizatora festiwalu.

Akademia WSB serdecznie zaprasza do udziału w 17. Festiwalu Nauki Akademii WSB ONLINE. Wydarzenia są dla uczestników bezpłatne i mają charakter otwarty. Spotkania festiwalowe kierowane są do każdego – niezależnie od wieku, wykształcenia czy zainteresowań. O potrzebie organizacji Festiwalu Nauki ONLINE świadczy niesłabnące zainteresowanie organizowanymi wykładami, warsztatami i panelami dyskusyjnymi. W ciągu poprzednich 16 edycji w Festiwalu uczestniczyło łącznie 200 000 osób, w tym uczniowie szkół podstawowych i średnich, studenci, aktywni zawodowo mieszkańcy aglomeracji śląskiej oraz seniorzy.
Wśród prelegentów m.in.:
Ambassador Paula J. Dobriansky, Ph.D., prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, gen. dr Andrzej Szymczyk, Karol Bielecki i wielu innych znamienitych prelegentów. Więcej informacji oraz harmonogram wydarzeń: 17 Festiwal Nauki Akademii WSB.

Program Festiwalu

Dzień 1

• Blockchain – bezpieczeństwo danych w wyborach powszechnych
  • Jak być bezpiecznym w internecie?
  • Czy nadszedł już czas komunikacji za pomocą myśli z komputerem?
  • Model Zerowego Zaufania w środowisku Chmury Obliczeniowej
  • Zagrożenia w sieci – świadomi w Internecie
  • Uzależnieni od mediów społecznościowych
  • Big mac czy kałasznikow? Najwięksi zabójcy XX i XXI wieku.
  • Drony to nie zabawka – bezpieczne użytkowanie bezzałogowych statków powietrznych
  • Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o cyberzagrożeniach

Dzień 2

• Gra on-line z komunikacji międzykulturowej – czyli jak rozumieć osoby z innych kultur?
  • Transport i infrastruktura – przed, w trakcie i po pandemii
  • Sustainable Planning in Peripheral and Ultra-Peripheral Regions: The Territorial Accessibility and Connectivity
  • Ambulanse kolejowe. Historia i możliwości rozwoju w Polsce. Wybrane aspekty filatelistyczne
  • Grywalizacja magazynowa
  • Innowacyjne narzędzia wspomagania zarządzania w przedsiębiorstwach transportowych
  • Navigating U.S. Foreign Policy Decision-Making: The Core Elements
  • Pogoda – czy tylko dla bogaczy?

Dzień 3

• Geniuszom wolno wszystko, czyli jak fizyka wpływa na siłę?
  • How technology changes financial markets?/Jak technologia zmienia rynki finansowe?
  • Elektryfikacja motoryzacji – czy czeka nas rewolucja?
  • Z kamerą wśród uczonych
  • Rynek energii i rynek mocy – zarządzanie popytem i podażą energii na rynku dwutowarowym – nowe rozwiązania od 2021 r.
  • Cyberprzestępczość jako cena rozwoju technologii

Dzień 4

• O zarządzaniu przez kobiety – biznes, polityka, technologie
  • A day with good Energy!  – Dzień z dobrą energią!
  • Lubię mówić z nim …  czyli jak zbudować dobrą relację zawodowo i prywatnie
  • Industry Disruption and The Rise of Data-Driven Businesses
  • Wybrane narzędzia coachingowe w osiąganiu celu
  • Pokaz makijażu dla przedsiębiorczej kobiety
  • Fizjoprofilaktyka podczas stania, chodzenia i siedzenia, czyli co robić aby nie bolało teraz i w przyszłości
  • Jak promieniowanie HEV z komórek i tabletów wpływa na skórę?
  • Co jest nad szklanym sufitem, czyli co współczesna kobieta ma jeszcze do przebicia
  • Małżonkowie w życiu i w prawie – współczesne dylematy pokolenia XXI wieku
  • “E-Sport. Open Day”

Dzień 5

• Win – win, czyli o sztuce negocjacji
  • PREPARATION, PURPOSE, PLANNING, PREVENTION and PERFORMANCE
  • Jak podejmować dobre decyzje w trudnych momentach
  • Warsztaty – Jak planować działania i wyznaczać sobie cele
  • Dojrzewam do ważnych decyzji. O tym jak odkrywać, co jest dla nas ważne. O przewartościowywaniu celów i drodze pod prąd. O moim kontakcie z wodą.
  • Lider jutra. O czym musi pamiętać? Jak się nim stać?
  • Nieskończone pokłady kreatywności – metoda Design Thinking
  • Narzędzia wspomagające nauczanie zdalne
  • Żelazny uścisk- droga na szczyt
  • DEBATA – Każdy ma swój Everest. O pasji poznawania Świata