25.08.2020

7. Noc Spadających Gwiazd za nami – To była wyjątkowa noc!

Za nami 7. edycja Nocy Spadających Gwiazd, której organizatorem była Akademia WSB. W wydarzeniu wzięło udział ponad 2 tys. osób, na które czekała moc atrakcji.

Nad jeziorem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej 13.08.2020 r. po raz kolejny spotkali się zarówno starsi, jak i młodsi. Bez względu na wiek i zainteresowania w tym dniu każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Na plaży przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria w specjalnym namiocie przygotowana została strefa chilloutu, gdzie przy kojących dźwiękach muzyki, w gronie znajomych można było aktywnie spędzić czas, grając m.in. w gry zręcznościowe i planszowe, biorąc udział w konkursach, a także czytając swoją ulubioną książkę.
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji przygotowali „Miasteczko Rowerowe”, w którym najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę o znakach drogowych, policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i umożliwili zobaczenie samochodów policyjnych od środka.
Na miejscu odbył się także pokaz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z wykorzystaniem sprzętu. Zgromadzeni mogli dowiedzieć się, jak pracują ratownicy, jak bezpiecznie zachować się nad wodą oraz jak udzielać pierwszej pomocy. Na Pogorii pojawił się także mobilny punkt poboru krwi z Regionalngo Centrum Krwiodawstwa – „Podziel się kroplą krwi”, akcja została zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Akademii WSB.
Była gra w speedminton – dyscyplina sportowa, zdobywająca coraz większą popularność, gra w speedball z Aktywnym Wojkowickim Seniorem oraz zwiedzanie strefy nauki i doświadczeń Akademii WSB.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz alpak, których opiekun opowiadał o tych wyjątkowych zwierzętach, a dzieci mogły je karmić. Chętnych nie brakowało także do nauki tańca liniowego Jerusalema Dance Challenge. Uczestnicy pod okiem trenerów tanecznych ćwiczyli kroki i układ, który w pełni został zaprezentowany przed zachodem słońca na plaży przy molo.

Jak co roku, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się teleskopowe pokazy nieba „Wszechświat bez tajemnic”. Pokaz planet i obserwację Roju Perseidów poprowadził Dariusz Nelle — Specjalista ds. astronomii ze Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego przy SP 16 w Dąbrowie Górniczej.

Dziękujemy, że po raz kolejny byliście z nami. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.