Akademia WSB Czyta Dzieciom!

Akademia WSB Czyta Dzieciom! Akademia WSB, Uniwersytety Dziecięce AWSB oraz Biblioteka Akademicka AWSB zapraszają wszystkie chętne dzieci w wieku 6-12 lat na spotkanie z cyklu AWSB Czyta Dzieciom w ramach 16. Festiwalu Nauki, które odbędzie się w czwartek, 12.03.2020 r. o godz. 17.00-18.00. Zapraszamy również dzieci, które nie są naszymi studentami!

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. ZAPISY

Podczas spotkania Pracownicy AWSB wspólnie z dziećmi, przeczytają ponadczasowe opowieści „Pipi Pończoszanki”. Lektorzy zabiorą dzieci do Willi Śmiesznotki, gdzie samotnie mieszka rudowłosa, piegowata Pippi, która doskonale sobie radzi bez pomocy dorosłych. I nawet jeśli jej zachowanie bywa czasem niezręczne i potrafi wprawić w zakłopotanie, Pippi ma bardzo dobre serce – zawsze pomaga słabszym i potrzebującym.

Na wspólne czytanie, gry i zabawy zapraszamy do strefy chilloutu Biblioteki Akademickiej AWSB.

Ideą spotkań w ramach AWSB Czyta Dzieciom jest zachęcanie dzieci i rodziców do wspólnego czytania książek oraz wspieranie rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci poprzez obcowanie z wartościową literaturą. Podczas zajęć pracownicy Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej prezentują słuchaczom wybrane dzieła lub ich fragmenty oraz przygotowują dla uczestników spotkania gry, zabawy, zagadki, quizy oraz inne niespodzianki.