"Co ma pływać, nie utonie - czyli CYRK FIZYKA"

W Akademii WSB odbył się już 4. wykład z cyklu Akademii Młodego Naukowca

W dniu 25 marca w Akademii WSB miało miejsce niezwykłe wydarzenie – 4. wykład z cyklu Akademii Młodego Naukowca. Tym razem tematem przewodnim był wykład fizyczny "Kosmiczne sztuczki Wiktora", który wygłosił sam Wiktor Niedzicki – fizyk, redaktor wielu popularnonaukowych programów i niekwestionowany popularyzator nauki.

Wydarzenie to zgromadziło blisko 500 dzieci z dąbrowskich szkół podstawowych, które z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w prezentacji doświadczeń fizycznych.

Przez całe spotkanie przewijała się myśl: "CZY TO MAGIA CZY JEDNAK NAUKA". Widząc niezwykłe eksperymenty i demonstracje, dzieci zastanawiały się, czy to, co widzą, może być dziełem czystej magii, czy też kryje się za tym wiedza naukowa.

Akademia Młodego Naukowca to cykl wykładów, które umożliwią dzieciom przemianę w młodych naukowców. Pozwala na zgłębienie najciekawszych zagadnień w dziecinie nauk ścisłych i nie tylko.

W projekcie udział biorą Uczniowie ze szkół podstawowych:

• nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 10 im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 11 w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 12 w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi im.Związku Orła Białego,
  • nr 18 w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 30 W Dąbrowie Górniczej im. Jerzego Ziętka.

Projekt „Międzypokoleniowa Akademia Nauki” dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II” przez Ministerstwo Edukacji i Nauki