14.11.2020

dr hab. Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich gościem Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB

• Jakie są prawa człowieka?
  • Jakie mamy prawa jako obywatele?
  • Czy jesteśmy równi?
  • Dzięki jakim prawom możemy zmieniać świat jako młodzi ludzie?

Na te i wiele innych pytania odpowiedział dr hab. Adam Bodnar, Rzecznika Praw Obywatelskich, podczas spotkania z naszymi Studentami, które odbyło się online w dniu 14 listopada 2020 r.
Wystąpienie pt. „Jestem obywatelem od najmłodszych lat – znaczenie praw obywatelskich dla kształtowania świata wokół nas” dr hab. Adam Bodnar rozpoczął od genezy praw człowieka, wyjaśniając skąd się wzięły i jakie są prawa człowieka, jednocześnie podając dzieciom przykłady. Omówione zostały również prawa obywatelskie, a także dzięki jakim prawom możemy zmienić świat na lepszy.

Nie zabrakło tez pytań od najmłodszych studentów, na które Rzecznik bardzo chętnie odpowiadał:

• Czy moja siostra ma większe prawa niż ja?
  • Czy można komuś odebrać obywatelstwo?
  • Czy lubi Pan swoją prace?

Pan Profesor przekazał Słuchaczom wiele cennej wiedzy, która na pewno przyda się w kształtowaniu postawy obywatelskiej najmłodszych. Pamiętajmy! „Prawa człowieka to świat wartości”, dlatego bądźmy dla siebie uprzejmi.

Wykład można obejrzeć TUTAJ

Ps. Zachęcamy do zakupu książki Pana Rzecznika „ObywatelPL”

Adam Bodnar

dr hab. nauk prawnych, profesor na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Od lat angażuje się w obronę praw człowieka. W 2015 roku został Rzecznikiem Praw Obywatelskich, wcześniej był wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.