Dzień Otwarty w Uniwersytetach Dzicięcych Akademii WSB

17 czerwca 2019 r. w murach Akademii WSB odbył się I Dzień Otwarty Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB.

Działo się dużo, a radości i zachwytu nie było końca.Główną atrakcją dnia był wykład z udziałem niezwykłych sów pt. „Sowa, czy na pewno mądra głowa?”, który poprowadziła Pani Agnieszka Kukurudza.
Przyszli studenci skorzystali również z licznych warsztatów o różnej tematyce, m. in.  z warsztatów matematycznych,gdzie mogli nauczyć się gry w bingo przy wykorzystaniu działań arytmetycznych, warsztaty Brainy pokazały jak ćwiczyć lewą półkulę mózgu, aby zwiększyć swoja kreatywność i analityczne myślenie. Natomiast warsztaty z robotyki z LEGO, dały dzieciom możliwość wprawienie w ruch samodzielnie stworzonych konstrukcji , a na warsztatach ekologicznych z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai, każdy mógł się dowiedzieć, jak ważną rolę odgrywa ochrona żubrów w Puszczy Białowieskiej. Najwięcej emocji dostarczyła wszystkim wirtualna strzelnica, gdzie każdy mógł się sprawdzić w trafianiu do celu.

W ramach Dnia Otwartego Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB odbył się również mini Turniej gry w szachy. Wielkie gratulacje dla zwycięzców. Życzymy więcej szachowych sukcesów.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i mile spędzony czas.

Dołącz do nas ud.wsb.edu.pl