I Rodzinny Festiwal Pasji i Edukacji za nami!

Wystrzały armaty i syreny strażackie można było słyszeć w minioną sobotę 5 września 2020 r. w Akademii WSB. Pierwszy Rodzinny Festiwal Pasji i Edukacji w Akademii WSB za nami!

Doświadczenia, nauka i zabawa. Czyli to wszystko co Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB oferują w ramach zajęć dla najmłodszych słuchaczy, czekało na mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic podczas Rodzinnego Festiwalu Pasji i Edukacji w Akademii WSB.

Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy naukowe prowadzone przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. W trakcie jednego z nich zaprosiliśmy dzieci w mrok i wspólnie go rozświetlaliśmy. Dzieci same „stworzyły” światło i odkryły różne jego źródła. Dowiedzieliśmy się czym jest światło, co zawdzięczamy barwom i jak wygląda świat w „niekolorze”. „najbardziej podobało mi się to, jakie kolory można stworzyć świecąc przez różne przedmioty. To były super zajęcia- powiedział 10- letni Aleksander po warsztacie.

„My przyszliśmy na wykłady o Układzie Słonecznym oraz o planetach pozasłonecznych. Cieszymy się że mimo remontu budynku Planetarium Śląskiego możemy korzystać z ich wykładów właśnie  w Uniwersytecie Dziecięcym” mówi pani Jolanta mama Ani, która już od dwóch lat jest studentką Uniwersytetu.

Na dziedzińcu Akademii WSB  dla rodziców prezentowaliśmy ofertę edukacyjną, rekreacyjną oraz artystyczną. Wśród wystawców swoją ofertę prezentowało m.in. Matplaneta, Lego Bricks4Kidz, Brainy Zagłębie, Stowarzyszenie Ziemia i My, Szkoła Tańca Studio Express, Centrum Formy, Nemo-Świat Rozrywki Dąbrowa Górnicza, Centrum Gier Furia.

W fascynujący świat chemii i  wybuchowych eksperymentów zabierał dzieci naukowy autobus „Być jak Ignacy” Fundacji PGNIG.   Dzieci podczas zabawy i eksperymentowania poznają dorobek: Ignacego Łukasiewicza, Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie, Kazimierza Prószyńskiego oraz Stefana Drzewieckiego.

Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB to nie tylko dobra zabawa i eksperymenty. Staramy się promować także odpowiednie zachowania społeczne. W mobilnym centrum poboru krwi dorośli oddawali krew dla Regionalnego Centrum Krwiodawstawa i Krwiolecznitctwa. Łącznie oddano 9 litrów krwi. W ramach uznania Henrykowi Kubiakowi prezesowi Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Akademii WSB został wręczony medal – zasłużony dla zdrowia narodu. Odznaczenie uroczyście wręczył dr n. med. Stanisław Dylong- Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic.

Jeżeli lubicie pasjonujący świat nauki, i eksperymenty to zapraszamy na Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB. Rekrutacja trwa.