23.10.2021

Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym

Studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego uroczyście przywitali Rok Akademicki 2021/2022.

W uroczystości, która odbyła się 23 października 2021 r., udział wzięli przedstawiciele Organizatorów Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego: Prorektor ds. Nauki i Kształcenia – dr hab. Katarzyna Szczepańska - Woszyna, prof. AWSB, Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego – mgr Dominik Penar, Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza – Pan Marcin Bazylak oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej – Pani dr Agnieszka Pasternak.

Podczas uroczystości, inaugurującej XIV edycję Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, studenci I roku otrzymali indeksy oraz złożyli ślubowanie.

Wykład inauguracyjny „Wszystkie kolory folkloru?” wygłosili artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny - Aleksandra Żaczkova oraz Piotr Hankus. Najmłodsi poznali znaczenie kolorów Śląska, dowiedzieli się z jakich elementów składa się tradycyjny strój śląski a także wspólnie z artystami zaśpiewali znana pieśń ludową "Szła dzieweczka do laseczka".

Tegoroczna oferta Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego skierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat. Podczas zajęć słuchacze dowiedzą się m.in.: Czy dinozaury mogły żuć gumę? Czy Indianie pochodzą z Indii? Oraz czy małe może być wielkie?

W tym roku realizację wszystkich wykładów oraz warsztatów w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym zaplanowaliśmy w trybie na żywo, z zachowaniem ponadprzeciętnych, zasad bezpieczeństwa.