07.01.2020

Jak przeprowadzić operację przeszczepu serca?

Jak przeprowadzić operację przeszczepu serca? Na to trudne pytanie 4 stycznia 2020 r. odpowiedział naszym Studentom, Rodzicom oraz opiekunom, dr hab. n. med. Michał Zembala, kardiochirurg, kierownik Oddziału Kardiochirurgii i Transplantologi Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Ponadto Studenci mieli okazję dowiedzieć się jak zbudowane jest serce, jak trudny jest jego mechanizm, jak wygląda praca kardiochirurga oraz jak wygląda cały proces związany z operacją przeszczepu serca.

Po wykładzie razem z uczestnikami Pakietu EXTRA przenieśliśmy się do Filharmonia. Miło było obserwować grupę ponad 100 małych dyrygentów poznających twórczość Fryderyka Chopina czy Strausa, ale również rozpoznających utwory z bajek Disneya. A to wszystko przy muzyce „na żywo” w wykonaniu pianisty Łukasza Szubskiego oraz saksofonisty Kunle Solomona Omogbemi.

Rodzice też się nie nudzili. Razem z Panią prof. nadzw. dr hab. Eugenią Rostańską, mogli odpowiedzieć sobie na bardzo trudne pytania „Jak mówić, żeby dzieci słuchały? Jak słuchać żeby dzieci mówiły?.

Już dziś zapraszamy na kolejny wykład,”Metrologia – sztuka wykrywania oszustw”, który wygłosi Wiktor Niedzicki, popularyzator nauki i prowadzący niegdyś program telewizyjny „Laboratorium” oraz „Kuchnia”
Do zobaczenia 8 lutego 2020 r. o godz. 9.30