Matematyczne odkrycia w Klubie Młodego Naukowca

13 maja odbyło się spotkanie w ramach Klubu Młodego Naukowca, prowadzone przez dr Małgorzatę Szymaszek, które zabrało uczniów szkół podstawowych z Dąbrowy Górniczej w fascynującą podróż przez świat matematyki.

Podczas wydarzenia uczestnicy poznali różne aspekty matematyki, zaczynając od zagadek, które rozbudziły ich ciekawość i zainteresowanie. Interaktywne ćwiczenia pozwoliły dzieciom zrozumieć rolę liczb parzystych w codziennym życiu oraz w matematycznych łamigłówkach.

W trakcie spotkania, uczniowie zgłębiali również tajemnice złotej liczby φ (phi) i jej zastosowania w architekturze, sztuce i przyrodzie. Nie zabrakło także odkrywania sekretów liczby π (pi), którą uczestnicy badali z dużym zaangażowaniem.

W Klubie Młodego Naukowca, realizowanym w ramach projektu "Międzypokoleniowa Akademia Nauki", udział wzięły następujące szkoły:

• Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi im. Związku Orła Białego
  • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej
  • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrowie Górniczej
  • Szkoła Podstawowa nr 11 w Dąbrowie Górniczej
  • Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej
  • Szkoła Podstawowa nr 12 w Dąbrowie Górniczej

Dziękujemy wszystkim szkołom za współpracę i udział w projekcie. Niech ta inspirująca podróż przez świat nauki trwa nadal!

Projekt "Międzypokoleniowa Akademia Nauki" został dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki "Społeczna Odpowiedzialność Nauki II".