16.10.2018

Najmłodsi odebrali indeksy Akademii WSB

3 października 2018 r. zainaugurowano nowy rok akademicki w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym Akademii WSB. Podczas uroczystości indeksy odebrało 300 młodych miłośników nauki.

Słowa powitania, ale też życzenia niesłabnącej ciekawości świata i otwartości na wiedzę, skierowała do dzieci prof. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Prorektor ds. nauki i kształcenia Akademii WSB. Wykład inauguracyjny pt. „Fascynujący świat podziemi” wygłosił prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś.

W uroczystości udział wzięli także Pan Marcin Bazylak, Zastępca Prezydenta Dąbrowy Górniczej, który – jako współorganizator Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego – złożył małym studentom gratulacje i zachęcał ich do nieustannego wzbogacania wiedzy, dr Agnieszka Pasternak – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej, Pan Marek Węgrzynowicz – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz Pani Iwona Michalska, Dyrektor PKO Bank Polski Oddział 1 w Dąbrowie Górniczej – instytucji partnerskiej projektu.

Sobotnia uroczystość zainaugurowała XI edycję Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, który – uruchomiony w 2008 roku – był drugą tego typu inicjatywą w Polsce. Co roku w ramach DUD z wykładów, warsztatów i wyjazdów naukowych korzysta około 300 najmłodszych mieszkańców miasta. Oferta programowa DUD uwzględnia także kursy językowe dla dzieci i młodzieży (realizowane z National Geographic Learning) oraz wykłady dla rodziców.

Projekt realizowany jest przez Akademię WSB we współpracy z Urzędem Miasta Dąbrowa Górnicza i pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta – Pana Zbigniewa Podrazy.

Zdjęcia z uroczystości można znaleźć na profilu facebookowym Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB – KLIKNIJ TUTAJ