Nie taki pająk straszny...

W sobotę 20.01 studenci Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego w Akademii WSB wysłuchali niezwykle pasjonującego wykładu „Pająki - jak polują i co jedzą?”, który wygłosił prof. dr hab. Marek Żabka, znany polski arachnolog.

Na temat pająków krąży wiele mitów i przesądów. Pan Profesor udowodnił najmłodszym, że pająki to zwierzęta niezwykle ciekawe, piękne, różnorodne, a także ważne dla funkcjonowania przyrody. Wykład dotyczył różnorodności zachowań, a zwłaszcza strategii łowieckich pająków. Podczas dyskusji studenci mieli wiele merytorycznych pytań, które dowodziły jak bardzo zainteresował je temat biologii pająków.

Trwa rekrutacja na II semestr w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym

Sprawdź ofertę

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy to nie tylko przestrzeń do zdobywania wiedzy przez dzieciaki, ale również miejsce wsparcia dla rodziców. Podcza spotkania Akademii Świadomego Rodzica,  poruszane są tematy dotyczące rozwoju dziecka i nietylko.
W minioną sobotę o tym, jak dobrze zacząć odrabianie lekcji, czyli krótkiej historii skupienia rozmawiała z rodzicami Nina Myalska - Pedagog terapeuta, rewalidant oraz doktorantka w Akademii WSB.

Tematy Akademii Świadomego Rodzica