Odkrywanie Sztucznej Inteligencji na Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym

W dniu 6 kwietnia podczas wykładu "Dziecinnie proste" na Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym mieliśmy niezwykłą przyjemność razem z dr inż. Tomaszem Siemkiem zgłębiać tajniki aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję
Pierwszym z tematów, które odkrywaliśmy, były aplikacje do tłumaczenia mowy. Dzięki nim możemy swobodnie komunikować się w różnych językach, znosząc bariery komunikacyjne i łącząc ludzi z całego świata. Następnie skupiliśmy się na narzędziach do tworzenia prezentacji. Te zaawansowane aplikacje pomagają nam przedstawić nasze pomysły w sposób wyrazisty i dynamiczny, przyciągając uwagę słuchaczy i wzbudzając ich zainteresowanie. Na zakończenie naszej wykładu przenieśliśmy się w świat muzyki. Korzystając z aplikacji wspomagających tworzenie piosenek, każdy mógł poczuć się jak prawdziwy kompozytor, eksplorując różne melodie i rytmiki.

Studenci, świat aplikacji opartych na sztucznej inteligencji czeka na Wasze odkrycia! To fascynujące pole, które oferuje nieskończone możliwości i jest ciągle w fazie rozwoju.

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy jest realizowany w Miasto Dąbrowa Górnicza i ma zaszczyt działać pod Patronatem Prezydenta Dąbrowy Górniczej, Marcin Bazylak.