Otwarty Dzień Nauki "Kopernik 3.0"

26 marca o godzinie 9.30 w Akademii WSB odbędzie się Otwarty Dzień Nauki "Kopernik 3.0".

Wydarzenie realizowana jest w ramach projektu Międzypokoleniowa Akademia Nauki, a jego głównym celem jest promocja oraz popularyzacja nauki, najnowszych osiągnięć i odkryć naukowych ze szczególnym ukierunkowaniem na nauki ścisłe oraz przyrodnicze. Projekt adresowany jest m. in. do Uczniów klas IV - VI z dąbrowskich szkół podstawowych.

Program ramowy:

• 9.00 – 10.30 Warsztaty tematyczne dla Uczniów dąbrowskich Szkół Podstawowych cz. 1
  • 11.00 – 11.15 Rozpoczęcie konferencji. Przywitanie gości. Rektor Akademii WSB prof. Zdzisława Dacko - Pikiewicz
  • 11.15 – 12. 15 Wykład „Jak Mikołaj Kopernik ruszył Ziemię? – prof. Maciej Wróblewski – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • 12.15 – 13.15 Wykład „Historia brudu” – Wiktor Niedzicki
  • 13.30 – 15.00 Warsztaty tematyczne dla Uczniów dąbrowskich Szkół Podstawowych cz. 2

Warsztaty:

• Izolacja DNA – dr Elżbieta Pogoda (Rzecznicy Nauki)
  • Bliskie spotkanie z przyrodą – warsztaty ornitologiczne – Justyna Soska (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków)
  • Chemia w służbie Mikołaja Kopernika – dr Paweł Nalepa
  • Tajemnice Srebrnego Globu – Agata Chuchra-Konrad, Planetarium Śląskie