Planetobus w Akademii WSB

Niebo na wyciągnięcie ręki? W Akademii WSB wszystko jest możliwe! Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Jak wygląda Międzynarodowa Stacja Kosmiczna i co robią na niej astronauci? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących kosmosu poznają uczestnicy Planetobusa, mobilnego planetarium z Centrum Nauki Kopernik, który w dniach 15 – 16 kwietnia 2019 r, gościł będzie w Akademii WSB.

Planetobus to projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – mobilne planetarium to duży namiot, z dachem w kształcie kopuły. Na półokrągłym „suficie” widzowie oglądają pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów z Kopernika. W jasny dzień można zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne.

Wizyta mobilnego planetarium realizowana jest w ramach działania „Planetobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

Ze wszystkich atrakcji Planetobusa można korzystać bezpłatnie.
W celu rezerwacji miejsca prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego – KLIKNIJ TUTAJ. Ilość miejsc ograniczona.