Podróż do ogrodu dźwięków z Marcinem Wyrostkiem

Już 5 lutego br. zapraszamy na wykład "W ogrodzie dźwięku", który poprowadzi Marcin Wyrostek - muzyk, akordeonista, wykładowca akademicki oraz zwycięzca programu "Mam Talent".

Podczas wykładu w formie koncertu Studenci usłyszą znane motywy z popularnych bajek (polskich, Disneya). Poznają również historię akordeonu odpowiedzą dźwiękami oraz spróbują swoich sił we wspólnym występie. To będzie magiczna, muzyczna podróż!

Jest absolwentem i wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz nauczycielem gry na akordeonie w Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego i drugiego stopnia w Zabrzu. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gliwicach. Jest także członkiem Śląskiego Kwintetu Akordeonowego działającego przy Katedrze Akordeonu Akademii Muzycznej w Katowicach.

W 2009 wygrał drugą edycję programu Mam talent!. 16 grudnia 2009 odbyła się premiera jego pierwszego albumu zatytułowanego Magia Del Tango.