Skąd się biorą leki?

W sobotę 16.12 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym odbył się kolejny wykład, gościem był światowej sławy naukowiec i znakomity popularyzator nauki, prof. dr hab. Robert Musioł.
Razem z Panem Profesorem Studenci prześledzili pełną pułapek i krętą drogę, jaką przechodzą chemiczne związki nim trafią do naszych domowych apteczek, a także wspólnie porównali historię odkrycia aspiryny, penicyliny oraz dziwnych XVI wiecznych metod leczenia.

W ramach Akademii Świadomego Rodzica odbyło się spotkanie z dr inż. Krystianem Mączką, specjalistą od cyberprzestępczości, który rozmawiał z rodzicami, o tym jak unikać zagrożeń w sieci oraz przed czym należy przestrzec dzieci i o co zadbać, aby przechytrzyć hakerów oraz uchronić od hejtu.

"Bo wiedza i nauka to najlepszy lek na szaleństwo dzisiejszego świata..."

W ramach pakietu Tropiciel odbyły się warsztaty z chemi, fizyki oraz krynologii.
Studenci mieli okazję samodzielbnine przygotować lody przy użyciu ciekłego azotu, wyłonić chlorofil z pietruszki, a także poznać zasady opieki nad psem i nauczyć się zachowań w sytuacji zagrożenia.