Świat oczami informatyka!

• Jak zacząć programować?
  • Jak stworzyć swoją grę komputerową?
  • Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

W Szkole Podstawowej nr 30 im. E. Zawadzkiej w Dąbrowie Górniczej dla uczniów klas I - III realizowany jest cykl warsztatów Świat oczami informatyka w ramach Projektu "Świat Oczami Naukowców Akademii WSB II".
Podczas zajęć, dzieci pod czujnym okiem prowadzącego mgr inż. Dawida Jurczyńskiego, wykładowcy Akademii WSB zgłebiają podstawy informatyki w niezwykle przystępny i angażujący sposób. Wykorzystując platformy takie jak, Code.org oraz Blockly Games, uczniowie przekonują się, że programowanie i myślenie algorytmiczne to niesamowita zabawa.

Moduł ”Świat oczami informatyka”, ma na celu przybliżenie świata informatyki, nowych technologii, inteligentnych przedmiotów, nowoczesnych urządzeń elektronicznych.

"Świat Oczami Naukowca Akademii WSB II” realizowany jest przez Akademię WSB, a dofinansowany z programu "Społeczna Odpowiedzialność Nauki II" przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.