Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB On-line

Zmieniamy się dla Was i jesteśmy on-line! Podejmując działania zapobiegawcze rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 – Akademia WSB podjęła decyzję o zawieszeniu zajęć odbywające się w formie zajęć z bezpośrednim udziałem nauczycieli akademickich i studentów od 12.03.2020 r. do dnia 29.03.2020 r. we wszystkich wydziałach i jednostkach dydaktycznych Akademii WSB.

Wychodząc na przeciw naszym Studentom, jako Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB postanowiliśmy prowadzić dla Was krótkie wykłady i warsztaty On-line.
W czasie, kiedy zajęcia w szkołach są zawieszone, będziemy prowadzić transmisje LIVE codziennie o godz. 11.30.

A w programie m.in.:

Przyrodnicze pogaduchy

Spotkania ze znanym i lubianym przez dzieci Panem Maciejem Kupczakiem z Owady i Spółka, który pozwoli nam z bliska przyjrzeć się wężom, pająkom oraz ślimakom gigantom.

Maciej Kupczak  Entomolog. Absolwent kierunku biologia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Członek Polskiego Towarzystwa Entomologicznego. Pasjonat i popularyzator wiedzy z zakresu owadów w szczególności biologii motyli i straszykowatych. Autor i współautor kilku artykułów naukowych.

Doświadczenia z Panem Korkiem
Pan Korek i jego ekipa wykonają rożne eksperymenty dzięki,którym przekażą nam wiedzę z zakresu chemii i fizyki oraz udowodnią, że nauka to fantastyczna przygoda.

Ekipa Szalonych Naukowców z Laboratorium Pana Korka składa się z fizyków, konstruktorów, inżynierów, chemików, pedagogów i filozofów. Michał Szydłowski jest finalistą prestiżowego konkursu Popularyzator Nauki 2014 organizowanego przez Polską Agencję Prasową i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Naukowcy Pana Korka zdobyli m.in. Nagrodę J. M. Rektora Politechniki Śląskiej oraz Nagrodę Publiczności w konkursie Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Słuchacze Polskiego Radia znają Pana Korka m.in. z programów „Zagadkowa niedziela” (PR Trójka) oraz „Cztery pory roku” (PR Jedynka). Jesienią 2014 roku Ekipa Szalonych Naukowców Pana Korka wystąpiła w siódmej edycji telewizyjnego show TVN „Mam talent” zdobywając „3 x TAK!”

W zdrowym ciele zdrowy duch – ćwiczenia fizyczne dla najmłodszych

Karolina Warat
Instruktorka zajęć fitness oraz TRX FTC, TRX Group GSTC i TRX STC. Ukończyła Międzynarodowe certyfikowane szkolenie CrossCardio oraz warsztaty Aware Functional Meeting i Fit&jump LIFT&Roller. Obecnie pełni również funkcję koordynatora programów odchudzających.  Instruktorka zajęć Fit&Jump, PowerJump, instruktorka ZUMBA level 1. Absolwentka Politechniki Śląskiej na kierunku Zarządzanie o specjalności Audytor Biznesowy. Miłośniczka aktywnego trybu życia, pełna energii i pasji do sportu z którym jest związana od dzieciństwa.

Relacje z transmisji on-line możecie oglądać na kanale Akademii WSB Kliknij tutaj

#ZostańWDOmu #RazedmDamyRade