Zagubieni wśród gwiazd!

W dniu 8 stycznia w Akademii WSB odbyło się już 3 spotkanie realizowane w ramach projektu Akademia Młodego Naukowca. W wykładzie astronomicznym "Zagubieni wśród gwiazd - w poszukiwaniu nowych światów", który wygłosi Pan Damian Jabłeka, Zastępca Dyrektora Planetarium Śląskiego w Chorzowie udział wzieło blisko 500 dzieci z dąbrowskich szkół podstawowych.

Uczniowie dowiedzieli się m. in. Czy Kopernik używał lunety? Jak nazywa się Polak, który odkrył pierwszą planetę poza słoneczną? Czy na Marsie jest woda? Która planeta jest najmniejsza i najgorętsza?

Akademia Młodego Naukowca to cykl wykładów, które umożliwią dzieciom przemianę w młodych naukowców. Pozwala na zgłębienie najciekawszych zagadnień w dziecinie nauk ścisłych i nie tylko.

W projekcie udział biorą Uczniowie ze szkół podstawowych:

• nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 10 im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 11 w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 12 w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi im.Związku Orła Białego,
  • nr 18 w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej,
  • nr 30 W Dąbrowie Górniczej im. Jerzego Ziętka.

Projekt „Międzypokoleniowa Akademia Nauki” dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II” przez Ministerstwo Edukacji i Nauki