06.10.2022

Zaproszenie na 15. Jubileuszową Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym

Serdecznie zapraszamy na XV Jubileuszową Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym, która odbędzie się w sobotę 15 października o godz. 9.30 w Akademii WSB (Audytorium Maximum).

W uroczystości udział wezmą JM Rektor Akademii WSB oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, którzy wręczą Indeksy nowym Studentom. Wykład inauguracyjny "Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja" wygłosi prof. dr hab. inz. Ryszard Tadeusiewicz.

Program uroczystości:

• Immatrykulacja pierwszorocznych Studentów
  • Wykład Inauguracyjny "Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja"

prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz - Rektor Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie w latach 1998 - 2005

Informatyk, automatyk i biocybernetyk - uczony o szerokich horyzontach i niekonwencjonalnych zainteresowaniach. Należy do grona najwybitniejszych polskich naukowców. Prowadził pionierskie w Polsce badania nad zastosowaniem sztucznych sieci neuronowych i sztucznej inteligencji w zakresie biocybernetyki i komputerowego modelowania systemów biologicznych.

Czy robot posprząta za nas pokój? Czy robot odrobi za nas lekcje i ugotuje obiad dla całej rodziny? Czy roboty mogą całkowicie zastąpić człowieka? W świat sztucznej inteligencji studentów wprowadzi profesor Ryszard Tadeusiewicz, znany automatyk i informatyk, pod którego okiem kształciły się rzesze polskich inżynierów.

Po wykładzie będzie możliwość zakupu książki Pana Profesora.