Zostań mówcą TEDxKids@AkademiaWSB

Masz 6-12 lat? Zostań mówcą prestiżowej konferencji TEDxKids@AkademiaWSB Konferencje TED znają prawie wszyscy dorośli. Wzięło w nich udział wielu wiodących, światowych myślicieli i działaczy, którzy występowali na żywo wygłaszając 18-minutowe przemówienia. Wiedzą dzielili się m.in. Bill Gates, J. K. Rowling, , Bill Clinton czy Stephen Hawking. Wspólną ich ideą była chęć zmiany Świata na lepszy.

Już we wrześniu 2020 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym Akademii WSB odbędzie się pierwsza edycja TEDxKids@AkademiaWSB – dziecięca wersja inspirujących konferencji TED, podczas której
8 młodych mówców zaprezentuje swoje wystąpienia. Już dzisiaj możesz zgłosić swoje dziecko do tej pasjonującej przygody. Wystarczy mieć pomysł na wystąpienie i przesłać zgłoszenie (szczegóły poniżej).

Dlaczego tylko 18 minut?
Ten model szybkich prezentacji działa, ponieważ wymaga uwagi publiczności tylko przez krótki czas, zmniejszając szansę na wędrówkę umysłów lub … marzenie o lunchu J. W rzeczywistości niektóre
z największych rozmów TED trwały zaledwie 5 minut!

Co to jest świetny, dobrze uformowany pomysł?

Może to być jedna z dwóch rzeczy:

Coś nowego i zaskakującego; pomysł lub wynalazek, o którym słuchacze Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB nigdy nie słyszeli,
Świetny podstawowy pomysł (który może być już słyszany przez naszych studentów) wraz
z nowym przekonującym argumentem, który podważa przekonania i perspektywy.
… ale tak naprawdę chcemy dać szansę dzieciom (przy współpracy z rodzicami i opiekunami)
na wspólną przygodę ze swoimi pasjami i zainteresowaniami. Chcemy bawić się nauką kształtując jednocześnie umiejętności wystąpień publicznych oraz prezentacji zdobytej wiedzy.

Nasze wydarzenie będzie organizowane w duchu misji TED „Idee warte rozpowszechniania”,
w trakcie którego mali prelegenci opowiedzą o swoich doświadczeniach, aby zainspirować innych młodych ludzi do wyjścia poza schemat.

Jak zostać mówcą TEDxKids@AkademiaWSB?

Nic prostszego! Wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres dpenar@wsb.edu.pl (decyduje kolejność zgłoszeń, ostateczny termin do 10 marca 2020 r.) z następującymi informacjami dotyczącymi występującego dziecka:

1. Imię i nazwisko
  2. Wiek
  3. Tytuł wystąpienia
  4. Opis wystąpienia (do 1 000 znaków)
  5. Opis młodego mówcy (pasje, zainteresowania, informacje czy mówca miał już doświadczenia w wystąpieniach publicznych m.in. udział w konkursach, prezentacjach, występach artystycznych etc.)
  6. Zdjęcie mówcy

O udziale w wydarzeniu zadecyduje szybkość nadesłanych wiadomości. Z osobami, które prześlą wymagane informacje (jako pierwsze) zostanie ustalony termin rozmowy/spotkania, który zadecyduje o zakwalifikowaniu dziecka do wystąpienia.

Do dzieła! Już nie możemy się doczekać wspólnej przygody.