Akademia Świadomego Rodzica 2023/2024

Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB to nie tylko zajęcia dla dzieci, ale także wykłady dla Rodziców i Opiekunów – Akademia Świadomego Rodzica. W ramach spotkań poruszane są problemy, tematy dotyczace rozwoju dziecka. Rodzice uczestniczący w spotkaniach mają możliwośc skorzystania z wiedzy i doświadczenia psychologów, pegagogów czy lekarzy.

ZAPISZ SIĘ

Jak słuchać, by usłyszeć? O aktywnym słuchaniu w komunikacji z dzieckiem - Dr Dominika Siewniak – Maciuszek

• Termin spotkania: 18.11.2023 r., godz. 9.30 - 10.20

dr Dominika Siewniak - Maciuszek - psycholog, wykładowca Akademii WSB, starszy asystent w Oddziale Psychiatrycznym Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

Dziecko w sieci - dr inż. Krystian Mączka

• Termin spotkania: 16.12.2023 r., godz. 9.30 - 10.20

Przed czym przestrzec dzieci i o co zadbać, aby przechytrzyć hakerów? Wszyscy korzystamy z Internetu i nowoczesnych technologii, ale czy wiemy, jak bezpiecznie poruszać się po wirtualnym świecie?
Jak skutecznie unikać zagrożeń w sieci, szczególnie mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka? Podczas prelekcji rodzice dowiedzą się jak chronić dzieci i siebie przed wirtualnymi zagrożeniami.

dr inż. Krystian Mączka - Ekspert w zakresie przestępczości teleinformatycznej, biegły sądowy z zakresu informatyki śledczej, wykładowca akademicki (m.in. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury), ekspert Biura Ekspertyz Sadowych Fundacji „Ubi societas,ibi ius”. Związany z Uniwersytetami Dziecięcymi od roku 2014. Prowadzone wykłady dla dzieci m.in.: „O hakerach, botach i wirusach. Bezpieczeństwo w Internecie”.

O tym jak dobrze zacząć odrabianie lekcji. Krótka historia skupienia - Nina Myalska

• Termin spotkania: 20.01.2024 r., godz. 9.30 - 10.20

Nina Myalska - Pedagog terapeuta, rewalidant. Psychoterapeutka w nurcie poznawczo-behawioralnym, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Absolwentka filozofii oraz studiów w zakresie pomocy psychologicznej i rozwiązań systemowych dla rodzin w kryzysie. W swojej pracy wykorzystuje biblioterapię, Metodę Dobrego Startu, teatrzyk Kamishibai, arteterapię, trening uważności i techniki relaksacyjne. Pracuje z rodzinami w kryzysie, z osobami ze spektrum autyzmu, dziećmi i młodzieżą z problemami emocjonalnymi czy trudnościami szkolnymi. Pomaga rodzinom adopcyjnym. Autorka opowieści o adopcji pt. „Kot, Tygrys i niebo pełne gwiazd…”
mniej

Jak wspierać dziecko w nauce matematyki - Anna Kowalska

• Termin spotkania: 16.03.2024 r., godz. 9.30 - 10.20

mgr Anna Kowalska - ekonomista, pracownik dydaktyczny Akademii WSB, doktorant Akademii WSB, autor programów nauczania z branży ekonomiczno administracyjnej, wicedyrektor CKZiU Technikum Nr 1 Ekonomiczne w Sosnowcu.

Konstruktywna krytyka – czyli jak zwracać dziecku uwagę? - Katarzyna Kiepas - Remesz

• Termin spotkania: 20.04.2024 r., godz. 9.30 - 10.20

Katarzyna Kiepas - Remesz-  psycholog z dziewiętnastoletnim doświadczeniem. Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prowadzi indywidualną praktykę  jako  psycholog i coach.  Prywatnie mama dwóch córek, żona, kociara. Bardzo poprawna optymistka.