ABK WSB podczas najwiekszego wydarzenia HR na Śląsku - HR Silesia Trends

Silesia HR Trends to największe i najważniejsze wydarzenie dedykowane śląskiemu rynkowi pracy.

24 listopada 2016 r. odbyła się druga edycja wydarzenia, podczas którego wymieniano poglądy i doświadczenia z zakresu szeroko rozumianego zarządzania zasobami ludzkimi. Wydarzenie zostało zainaugurowane konferencją pt. "HR trendy 2016 i rynek pracy 2.0". Podczas debaty uczestnicydyskutowali o kondycji rynku pracy województwa śląskiego, możliwości promocji regionu śląskiego wśród zagranicznych inwestorów, trudnościach, z jakimi mierzą się pracodawcy i pracownicy na runku pracy, a także na temat polityki osiedleńczej związanej z napływami do Polski i województwa śląskiego obywateli innych krajów, zwłaszcza Ukrainy.

Podczas konferencji odbyło się także 9 paneli, w których poruszano takie zagadnienia, jak: edukacja, w tym szkolnictwo zawodowe, kooperacja międzysektorowa i międzypokoleniowa, optymalizacja procesów, nowoczesne narzędzia wspierające zarządzanie obszarem HR, wyzwania rekrutacyjne czy zarządzanie zespołem. W jednym z paneli - Kształcenie zawodowe na fali - wśród prelegentów znalazla się prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska - Woszczyna, Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy z Zagranicą, Dziekan Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Wydarzeniu Silesia HR Trends towarzyszyły Targi Pracy i Kariery, będące okazją do do poznania ofert największych pracodawców w regionie, spotkań z ekspertami od doradztwa zawodowego oraz udziału w prezentacjach firm i warsztatach. Podczas targów można było również odwiedzić stoisko Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Akademickie Biuro Karier WSB reprezentowała dr Magdalena Kot-Radojewska, kierownik ABK.