Nie szukaj pracy w branży TSL. To praca niech Cię szuka! – spotkanie z rekruterem

Studenci logistyki i transportu Wyższej Szkoły Biznesu wzięli udział w spotkaniu z doradcą personalnym firmy DPM.

Prelegenci przedstawili proces rekrutacji i selekcji, od momentu rozpoczęcia przygotowań do spotkania z pracodawcą po końcowy etap rozmowy rekrutacyjnej. Studenci pozyskali pakiet praktycznych wskazówek związanych z poszukiwaniem pracy w branży TSL. Rekruterzy zwrócili uwagę, iż mimo panującego rynku pracownika od kandydatów oczekiwana jest znajomości języka angielskiego, bardzo dokładna wiedza na temat obszaru zawodowego w jakim chcemy się rozwijać. Interesującym zjawiskiem jest również zwiększająca się liczba rekrutacji w których pracodawcy nie publikują ofert pracy, a do pozyskania kandydatów wykorzystują narzędzia social media tj.: GoldenLine, Linkedin.