Praca dla ekonomistów - spotkanie z rekruterem

Ekonomia to studia wymagające wiedzy z różnych dziedzin naukowych, tj:. matematyka, statystyka itp., ale też prawo czy socjologia.

Ekonomista powinien:  posiadać analityczny umysł, rozumieć teorie ekonomiczne i umieć je zastosować przy rozwiązywaniu praktycznych problemów gospodarczych. Ważna jest także zdolność swobodnego formułowania myśli.

Gdzie można znaleźć pracę? W zależności od wybranej specjalności można pracować m.in. w: przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach, głównie na stanowiskach operacyjnych bądź pomocniczych – w kraju lub za granicą; banku; towarzystwie ubezpieczeniowym; funduszach inwestycyjnych; samorządach lokalnych; komórkach finansowych przedsiębiorstwa; w biurze rachunkowym; w firmie audytorskiej; w biurze doradztwa podatkowego lub w jednostkach samorządu terytorialnego i wielu innych miejscach. Podczas spotkania z rekruterami, reprezentującymi firmę Doradztwo Personalne Menedżer, studenci I semestru kierunku Ekonomia dowiedzieli się, czego pracodawcy oczekują po studentach i absolwentach Ekonomii oraz gdzie najchętniej są zatrudniani.