Praca i życie za granicą? Czy się opłaca?

Polacy od wielu lat decydują się na pracę poza granicami kraju.

Z wielu względów wyjazd na zachód w celach zarobkowych nadal jest popularnym sposobem na odnalezienie się na współczesnym rynku pracy. Jakie wady i zalety ma taka opcja? Czy praca za granicą to dobre rozwiązanie? Praca za granicą to szansa na podszlifowanie języka angielskiego, zwiększenie budżetu domowego, szkoła życia, która uczy życia i usamodzielnia. Praca za granicą może przynieść duże pieniądze i sprawiać radość, jeśli wcześniejsza decyzja o wyjeździe została mądrze przemyślana. Aby emigracja nie okazała się przykrym wspomnieniem, należy skrupulatnie i ostrożnie przygotować się do wyjazdu. Na co warto zwrócić uwagę? Jak szukać pracy za granicą? Co powinno wzbudzić nasze wątpliwości przy doborze pracodawcy? Na te i inne pytania studenci WSB poznali odpowiedź w trakcie szkolenia pt.: „Jak bezpiecznie szukać pracy za granicą?”.

Prowadzący:

• Monika Goworek  - przedstawiciel OHP Katowice EURES, sieci, która stwarza warunki do poszukiwania pracy zarówno Polakom, chcącym podjąć pracę w UE lub EOG, a także cudzoziemcom z UE lub EOG pragnącym podjąć pracę Polsce.