Szkolenie: Jaką emerytką/jakim emerytem zostaniesz? oraz Ubezpieczenia - konieczność czy zbędny luksus? - spotkania z praktykiem w ramach programu "3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz"

Szkolenie: Jaką emerytką/jakim emerytem zostaniesz?

Prognozy Komisji Europejskiej, Banku Światowego i polskich ekspertów wskazują, że wysokość emerytury dzisiejszych studentów wyniesie nie więcej niż 30% ich ostatniego wynagrodzenia. Niewiele z nich ma tego świadomość, jeszcze mniej wie, jak można zapobiec tak znacznemu spadkowi dochodów w okresie emerytalnym, w porównaniu do czasu aktywności zawodowej. Prowadzący w przystępny sposób  zaprezentowali tematykę, przedstawione materiały i styl komunikacji dostosowali do młodych ludzi. Uczestnicy w trakcie spotkania poznali prognozy dotyczące zabezpieczenia emerytalnego, konstrukcję systemu emerytalnego, poznali potencjalne ryzyko związane z systemem emerytalnym oraz przedstawili określone prawnie kategorie produktów pozwalające na ulgi podatkowe. Warsztat okazał się swoistym kompendium wiedzy emerytalnej.

Przedstawiciele towarzystw emerytalnych należących do Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, założonej w 1999 roku organizacja samorządu gospodarczego reprezentująca branżę Powszechnych Towarzystw Emerytalnych, instytucji zarządzających Otwartymi Funduszami Emerytalnymi oraz Dobrowolnymi Funduszami Emerytalnymi.  IGTE prowadzi działania wspierające tworzenie legislacji sprzyjającej efektywnemu systemowi emerytalnemu, rozwija wiedzę ekspercką w zakresie zabezpieczenia emerytalnego i rynku kapitałowego, buduje elacje z interesariuszami, przekazuje wyniki swoich prac opinii społecznej oraz podejmuje inicjatywy edukacyjne

Ubezpieczenia  - konieczność czy zbędny luksus?

Ubezpieczanie się polega na kupowaniu pewności, że nawet, jeśli spotka nas coś złego, jest ktoś, na kogo pomoc będzie można liczyć. Ale po co dokładnie potrzebne są ubezpieczenia społeczne? Dlaczego są obowiązkowe? Od czego się ubezpieczamy? Jakie instytucje ubezpieczają Polaków? Gdzie trafiają pieniądze ze składek i co się z nimi dzieje? Jak działają trzy filary emerytalne? Czy polski system emerytalny może zbankrutować? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi otrzymają uczestnicy spotkania z przedstawicielami ZUS.

Przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, państwowej instytucja publicznoprawna realizująca zadania z zakresu ubezpieczeń społecznych w Polsce.