25.05.2024

"Dąbrowskie Służby Mundurowe Dzieciom"

25 maja odbył się Piknik Rodzinny  "Dąbrowskie Służby Mundurowe Dzieciom" w Centrum Sportu I Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Piknik organizowany był w ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo", gdzie dzieci mogły zobaczyć pokaz sprzętu pożarniczego i ratowniczego, pokaz ratownictwa drogowego, samoobrony, sprzętu policyjnego, a ponadto wiele konkursów oraz pokazów edukacyjnych propagujących zasady bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży w codziennych sytuacjach, a w nich m.in. odpowiedzi na pytania: jak bezpiecznie jeździć rowerem, jak udzielić pierwszej pomocy, jak zachować się na wypadek pożaru, czy wypadku komunikacyjnego.

Dodatkowo dla dzieci przygotowano moc atrakcji,  były występy muzyczne dzieci z dąbrowskich szkół oraz przedszkoli, pokazy taneczne, dmuchańce, symulatory dachowania, ścianka wspinaczkowa oraz wiele innych, dzięki którym ten dzień był wyjątkowy, słoneczny i bardzo udany.

Akademia WSB przygotowała stanowisko na którym znajdowała się oferta edukacyjna studiów I i II stopnia, studia podyplomowe oraz oferta Uniwersytetów Dzięcięcych. Przygotowane były również atrakcje dla dzieci m.in. zestawy do budowania oraz speedball.