Edukacja dla bezpieczeństwa – spotkanie dla szkół w Akademii WSB

W poniedziałek 13 listopada 2023 r. w Akademii WSB gościło blisko 500 uczniów z 6 szkół województwa śląskiego, którzy wzięli udział w spotkaniu "Edukacja dla bezpieczeństwa".

Tematyka zajęć obejmowała prezentacje i wykłady:

• „Bezpiecznie: mieszkaj, żyj, pracuj” – prof. Marek Walancik, Dyrektor Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych,
  • Działalność Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych – dr Karolina Sygulska, Koordynator ds. Edukacji Służb Mundurowych,
  • “Bezpieczeństwo Narodowe – polityka bezpieczeństwa oraz gotowość obronna państwa z elementami infrastruktury krytycznej” – ppłk rez. mgr inż. Andrzej Sygulski.

Wydarzenie zakończył pokaz Grupy Szybkiego Reagowania. Uczniowie mieli okazję zobaczyć działania prewencyjne w praktyce, co skłoniło do refleksji nad znaczeniem bezpieczeństwa w codziennym życiu.

Projekt "Nauka w służbie bezpieczeństwa" to inicjatywa, której celem jest kształtowanie świadomości młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa osobistego i społecznego.