Młodzi, przyszli mundurowi

Ślubowanie klas o profilu mundurowym III Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej

190 uczniów sześciu klas pierwszych o profilu wojskowym, policyjnym, pożarniczym i ratowniczo-medycznym III Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej 14 października złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły w Fabryce Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej.

W uroczystości, która stała się tradycją miasta Dąbrowa Górnicza, uczestniczyły rodziny pierwszoklasistów, nauczyciele oraz zaproszeni goście - przedstawiciele władz państwowych, lokalnych oraz służb mundurowych. W wydarzeniu udział wziął Kierownik Seminarium Doktorskiego w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie oraz delegacja Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych. Dowódcą uroczystości był podinsp. Janusz Rygielski. Na koniec uroczystości w asyście Orkiestry Policyjnej KWP w Katowicach i Kompanii Honorowej Policji Garnizonu Śląskiego odbyła się defilada klas mundurowych.

"Odrzućmy wszystko, co nas dzieli, weźmy wszystko co nas łączy" - cytując Generała Władysława Andersa, mówił Artur Iwan, dyrektor III LO, który zwrócił się do swoich uczniów mówiąc, iż najważniejszą rzeczą, która łączy wszystkie klasy mundurowe jest służba, praca, szacunek drugiemu człowiekowi.