Otwarta Akademia Nauki w Knurowie

Wizyta CBiESM w ramach cyklu spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych klas o profilu mundurowym

W dniu dzisiejszym (09.06) odbyło się następne spotkanie w ramach Otwartej Akademii Nauki, powadzone przez Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych z uczniami klas wojskowych, policyjnych oraz ratowniczych w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Podczas spotkania Koordynator CBiESM Elżbieta Kowacka mówiła o cechach jakimi powinien wyróżniać się przyszły mundurowy, a Asystent Centrum, studentka na kierunku Bezpieczeńswo narodowe AWSB - Jagoda Nocoń przedstawiła swoją drogę do zostania żołnierzem RP.

Jaka jest celowość przeprowadzania tego rodzaju wykładów?

• Odpowiada: Laura Bator -  uczennica II klasy w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie

Wykłady tego rodzaju, pozwalają na pozyskanie dodatkowych wiadomości i dokształcają w danym zakresie szkolenia. Zachęcają uczniów do rozwoju osobistego i udziału w dodatkowych szkoleniach oraz kursach.

Jak oceniacie przeprowadzony wykład?

• Odpowiada: Magdalena Jonderko - uczennica II klasy w II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie

Wykład był bardzo ciekawy a informacje o tematyce służb mundurowych przekazane w sposób przystępny i zrozumiały.

Jaka wiedza została Wam przekazana?

Uzyskałyśmy wiedzę na temat przydatnych cech i predyspozycji, które ułatwiają pracę w służbach mundurowych. Wykład pozwolił Nam spojrzeć na Siebie z innej perspektywy. Uświadomił Nam jak wiele takich cech posiadamy. Dziękujemy za wykład oraz miłą rozmowę z Paniami.

• Wychowawca: mgr Monika Wróbel

Poniżej fotorelacja ze spotkania.

Zainteresowane szkoły zapraszamy do kontaktu TUTAJ.