Ślubowanie klas o profilu mundurowym dąbrowskiego liceum

Strzec honoru szkoły… Z dumą i powagą nosić mundur… Ślubujemy!

Uczniowie klas pierwszych oraz drugich o profilu policyjnym, pożarniczym i ratowniczo-medycznym III Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły na placu przed Pałacem Kultury Zagłębia dnia 15 października 2021 r.

Na uroczystość ślubowania przybyło wielu znamienitych gości - przedstawiciele władz państwowych, lokalnych oraz służb mundurowych m.in.: posłanka Barbara Dolniak, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty Dąbrowy Górniczej Marta Bobrowska-Juroff, Przwodnicząca Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej Agnieszka Pasternak, Dyrektor Muzeum "Sztygarka" Arkadiusz Rybak, Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. mgr Artur Klimek, a także grono pedagogiczne oraz rodzice. W wydarzeniu udział wzięła delegacja Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB. Dowódcą uroczystości był podinsp. Janusz Rygielski. Na koniec uroczystości w asyście Orkiestry Policyjnej KWP w Katowicach i Kompanii Honorowej Policji Garnizonu Śląskiego odbyła się defilada klas mundurowych.

Nauka w klasach o profilu mundurowym pozwoli uczniom nie tylko zdobyć wiedzę ogólną przygotowującą do matury, lecz fundament do pracy w służbach mundurowych. Zgłębią tajniki służby oraz umocnią w sobie postawy patriotyczne i szacunek do munduru.