11.08.2022

Solidarni z Ukrainą

Sprzęt dla ukraińskiej uczelni ze środków zebranych podczas Koncertu Charytatywnego „Śląskie Ukrainie”

Współpraca Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej z Państwowym Lwowskim Uniwersytetem Bezpieczeństwa Życia od kilku lat obejmuje organizację wspólnych konferencji, wykładów otwartych, staży a także publikację prac naukowych. Tym razem współpraca ta przybrała inną formę. 8 sierpnia 2022 roku, w imieniu Katedry Nauk o Bezpieczeństwie Akademii WSB, dr inż. Bogusław Kogut przekazał sprzęt informatyczny mający wesprzeć realizację procesu dydaktycznego ukraińskiej uczelni przedstawicielce lwowskiego uniwersytetu.

28 czerwca br. w Filharmonii Śląskiej w Katowicach odbyło się 10-lecie Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB oraz koncert charytatywny „Śląskie Ukrainie” Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, podczas którego zbierane były środki na pomoc dla Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia we Lwowie.

Akademia WSB od momentu wybuchu wojny w Ukrainie udziela wsparcia oraz wszelkiej możliwej pomocy studentkom i studentom Akademii WSB pochodzącym z Ukrainy, ich rodzinom i bliskim. Uczelnia wspiera także bezpośrednie działania pomocowe w Ukrainie.