11.03.2024

Warsztaty pt. "Działalność zorganizowanych grup przestępczych oraz jak zachować się w przypadku ataku terrorystycznego"

W dniu 11 marca zostały przeprowadzone warsztaty na temat: działalności zorganizowanych grup przestępczych oraz jak zachować się w przypadku ataku terrorystycznego. Warsztaty przeprowadził płk rez. inż. Andrzej Sąsiadek.

W zajęciach wzieli udział kadeci z III LO im. Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej oraz z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu.

Warsztaty dla kadetów były wyjątkową okazją do zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności, które są kluczowe w pracy każdego funkcjonariusza służb mundurowych. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z metodami działania przestępczych organizacji, strategiami zapobiegania przestępczości oraz technikami rozpoznawania zagrożeń. Szczególną uwagę poświęcono procedurom reagowania na atak terrorystyczny, w tym ewakuacji, udzielaniu pierwszej pomocy oraz współpracy z odpowiednimi służbami. Warsztaty te były nie tylko cenną lekcją teoretyczną, ale także praktycznym ćwiczeniem, które zwiększyło gotowość kadetów do skutecznego działania w sytuacjach kryzysowych. Dzięki intensywnemu programowi szkoleniowemu kadeci zyskali pewność siebie i gotowość do działania w sytuacjach wysokiego ryzyka, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa publicznego i skuteczności w walce z przestępczością zorganizowaną oraz zagrożeniami terrorystycznymi.

Następne warsztaty zaplanowane są na 29 kwietnia 2024 r. Będą uczestniczyć w nim kadeci z III LO im. Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej oraz z Liceum Policyjnego AS w Sosnowcu.

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu „Nauka w służbie bezpieczeństwu”. Projekt dofinansowano ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu "Społeczna odpowiedzialność nauki II".