04.01.2024

Wizyta studyjna w Szkole Policji w Katowicach

W dniach 7 grudnia 2023 roku oraz 4 stycznia 2024 roku Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB zorganizowało wizytę studyjną w Szkole Policji w Katowicach, w której udział wzięli kadeci z XIV Liceum Ogólnokształcące im. mjr Henryka Sucharskiego w Katowicach.

Podczas wizyty zostały przeprowadzone warsztaty z tematyki m.in. pierwszej pomocy  i kryminalistyki m.in. zabezpieczenie śladów na miejscu przestępstwa. Na spotkaniu funkcjonariusze policji opowiedzieli o codziennej pracy,  procesach rekrutacyjnych oraz szkoleniach w policji. Po skończonych warsztatach kadeci zwiedzili jedną z najnowocześniejszą w Europie strzelnic, która została wyposażona w wysokiej klasy sprzęt: oś i miejsce do strzelań statycznych i dynamicznych, sytuacyjnych, taktycznych. Strzelnica wykorzystywana jest przez policjantów służb podstawowych, służby prewencyjne i kryminalne, ale także przez policjantów służb kontr terrorystycznych.

Obchody zostaną zrealizowane w ramach projektu „Nauka w służbie bezpieczeństwu”. Projekt dofinansowano ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu "Społeczna odpowiedzialność nauki II".