Wykłady, warsztaty, pokazy

Dzień Bezpieczeństwa w Akademii WSB za nami!

W XI Rocznicę Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych AWSB, której przyświecał Dzień Bezpieczeństwa w Akademii WSB swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, w tym m.in.:

• nadbryg. Jacek Kleszczewski - Śląski Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej,
  • gen. bryg. Straży Granicznej Adam Jopek - Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej,
  • ppłk Rafał Podgórski - Dowódca Batalionu Lekkiej Piechoty w Gliwicach, 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppłk. Tadeusza Puszczyńskiego ps. "Konrad Wawelberg w Katowicach",
  • ppłk. SW Paweł Golanka - Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach.

Uroczystość wykładem zainaugurował Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, prof. uczelni.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 500 uczniów z 14 szkół z województwa śląskiego. Dla uczestników Akademia WSB wraz z 13 Ślaską Brygadą Obrony Terytorialnej, Państwową Strażą Pożarną oraz Śląskim Oddziałem Straży Granicznej przygotowała nagrody.