Zakończenie VII edycji Legii Akademickiej

30 maja zakończył się projekt Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. „Legia Akademicka VII”  mającego na celu realizację programu ochotniczego szkolenia wojskowego studentów w Szkołach Legii Akademickiej - część teoretyczna modułu podoficerskiego.

Legia Akademicka to ochotnicze szkolenie wojskowe studentów i absolwentów uczelni wyższych, które w znaczący sposób pozwala wspomóc proces uzupełnienia zasobów osobowych Sił Zbrojnych. Jest to program skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy i myślą o przyszłej służbie zawodowej. To realizacja własnych pasji i szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji.

Spośród 30 złożonych wniosków, część teoretyczną ukończyło 29 studentów.  Gratulujemy!

Program finansowany jest ze środków MNiSW.