02.08.2022

Zapraszamy do udziału w Konferencji

V Konferencja Naukowa „BEZPIECZEŃSTWO POLSKI W XX I XXI WIEKU. Dyplomacja w systemie bezpieczeństwa państwa”

Dyplomacja od stuleci jest jednym z najważniejszych mechanizmów sterowania procesami międzynarodowymi. Określa się ją jako sztukę utrzymywania stosunków między państwami, bądź umiejętność prowadzenia negocjacji w skomplikowanym układzie polityki międzynarodowej. Zapraszamy do zapoznania się z programem i wzięcia udziału!

W skład Komitetu Naukowego Konferencji wchodzi dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB – Rektor Akademii WSB.

Organizatorzy:

• Katedra Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie,
  • Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Wydział Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach,
  • Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie,
  • Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni,
  • Wydział Nauk Stosowanych Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej,
  • Wydział Nauk o Bezpieczeństwie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego,
  • Wydział Bezpieczeństwa Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i Ochrony w Warszawie.

Miejsce: Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie (Częstochowa, ul. Zbierskiego 2/4).

Termin: 25 października 2022 - 26 października 2022.

Rezultatem Konferencji będzie książka opublikowana w wydawnictwie naukowym Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie w Częstochowie.

Informacje organizacyjne:

• Zgłoszenia udziału w Konferencji  prosimy przesyłać do  15 września  2022 r. na adres mailowy:  dyplomacja.konferencja.ujd@gmail.com.
  • Opłata konferencyjna wynosi 550 zł. Obejmuje ona publikację książki, catering oraz udział w uroczystej kolacji. Nadesłane teksty będą recenzowane, a organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikacji artykułów, które uzyskają pozytywną opinię.
  • Opłatę można uiścić do 4 października 2022 r. na rachunek bankowy Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza  w Częstochowie, ul. Waszyngtona 4/8, 42-200 Częstochowa - Raiffeisen Bank Polska SA, nr konta 23 1750 1035 0000 0000 1301 1378 z obowiązkowym dopiskiem w tytule przelewu: imię i nazwisko, dyplomacja - bezpieczeństwo 2022.
  • Miejsce obrad: aula Wydziału Nauk Społecznych UJD w Częstochowie, ul. Zbierskiego 2/4, 42-200 Częstochowa.
  • Planowany czas trwania wystąpień: 15-20 minut.
  • Teksty do publikacji prosimy przesyłać do 30 listopada 2022 r. na adres mailowy: dyplomacja.konferencja.ujd@gmail.com.

Więcej informacji w Zaproszeniu (do pobrania).