24.08.2022

Zarażamy bezpieczeństwem

Uczniowie szkoły podstawowej na warsztatach strzeleckich

Zajęcia zorganizowane przez Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB, podczas których Asystent Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych a jednocześnie studentka kierunku Bezpieczeństwo narodowe Jagoda Nocoń przeprowadziała warsztaty strzeleckie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi im. Związku Orła Białego w wirtualnej strzelnicy Akademii WSB.

W trakcie warsztatów najmłodsi dowiedzieli się:

• jaka jest prawidłowa postawa strzelecka,
  • które oko jest dominujące,
  • jakie są zasady bezpiecznego posługiwania się bronią

Uczniowie oddali wiele celnych strzałów, dzięki którym pozwoliło im to na zdobycie nowych umiejętności.

Od roku szkolnego 2022/2023 przedmiot Edukacja dla Bezpieczeństwa zostanie rozszerzony o:

• Reagowanie w sytuacji zagrożenia działaniami wojennymi;
  • Zasady pierwszej pomocy;
  • Bezpieczeństwo w stanie nadzwyczajnych wydarzeń;
  • Edukacja obronna, która obejmowałaby wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa, terenoznawstwa oraz nauka strzelania w teorii (szkoła podstawowa) oraz reagowania w sytuacji zagrożenia działaniami wojennymi cyberbezpieczeństwa oraz szkolenia strzeleckiego w praktyce (szkoła ponadpodstawowa).